Floristická soutěž Soběslavská růže 2017

Po čtyřleté absenci se Střední odborná škola a střední odborné učiliště Třešť opět zúčastnila již 23. ročníku Soběslavské růže.Celorepubliková soutěž se konala dne 9. 11. 2017 v Soběslavi a byla zaměřena na floristické dovednosti. Byla určena pro žáky odborných učilišť, středních odborných učilišť a středních škol se zaměřením na zahradnictví. Podmínky soutěže umožnují jednak účast jednotlivců, tak i družstev v počtu maximálně tří žáků. Pořadatelé vymysleli tři soutěžní úkoly s mottem „ V lese, jó v lese na jehličí ….. aneb jehličnany trochu jinak“. Konkrétně to byly soutěžní úkoly – Vázaná svatební kytice „Hajný se žení“, Lesní polštářek (například pod svatební prstýnky, venkovní dekorace, atd..) a Fantazie (dekorace vstupního prostoru). Druhý den byly soutěžní práce vystaveny v místním kulturním domě pro veřejnost. Školu reprezentovaly žákyně oboru zahradník Miroslava Smetanová, Simona Veselá a Markéta Špejtková pod vedením učitelky odborného výcviku Bc. Romany Holubové. Celkem se přihlásilo deset škol z Cvrčovic, Českých Budějovic, Frýdlantu, Horek nad Jizerou, Prahy, Jesenice, Lovosic, Nového Strašecí, Sedlčan a domácí Soběslavi, která v soutěži zvítězila. SOŠ a SOU Třešť se na výsledkové listině umístila v soutěži družstev na šestém místě.

Ing. Michal Antoň – vedoucí učitel odborného výcviku