GASTRONOMICKÉ A POTRAVINÁŘSKÉ OBORY

Chceš být šéfkuchař? Cukrář, jaksepatří?

V Třešti vás to naučíme!

Když se našich studentů zeptáte, co je tady baví nejvíce, odpoví vám jednohlasně: „Kuchařské a barmanské soutěže, o naše pokrmy a zákusky je zájem, máme vlastní školní cukrárnu a celkově dobré jméno.“ Zkrátka a dobře, SOŠ a SOU v Třešti má uchazeče na co nalákat.

Uvaříme, naservírujeme. Svíčkovou jak od babičky!

Uchazečům, kteří by se na naší škole rádi věnovali kuchařskému umění, nabízíme tříletý učební obor kuchař – číšník. V kostce bychom vám ho mohli představit tak, že v něm naše studenty učíme poctivě a správně vařit. A taky obsluhovat. Takhle skoupí na slovo však nebudeme a povíme vám samozřejmě více. Je to vlastně takový dvouobor, v jehož průběhu se naučíte připravovat pokrmy české kuchyně, typická jídla té zahraniční, nechybí studená kuchyň i racionální výživa. Můžete také absolvovat populární barmanský kurz. Jednou se dobře vyznáte v sortimentu potravin a nápojů.

Nesmírně důležitá je také komunikace s hosty, a tak dbáme na to, aby se naši studenti naučili obsluhovat na profesionální úrovni, dokázali sestavovat jídelní lístky i kalkulovat ceny. Veškerá vyučovaná teorie je samozřejmě provázena intenzivní odbornou praxí, a to v týdenních cyklech. Tuto praxi zajišťujeme na smluvních pracovištích. Na konci studia obdržíte výuční list.

„Získáváme zkušenosti na velkých rautech pro firmy i státní instituce. Hosté jsou spokojeni. A my také.“

V gastronomii se hodí každá ruka.

Hledáte obor pro chlapce a dívky, které mají nižší nároky na vzdělání? To by vás mohla naše škola přesvědčit svým tříletým oborem kuchařské práce. Je určen zejména pro studenty se speciálními vzdělávacími potřebami, ale rozhodně v něm nechybí odborná praxe. Během studia se naučíte zvládat všechny činnosti potřebné k přípravě teplých i studených pokrmů a moučníků. Praktické dovednosti získáte ve cvičných kuchyňkách, ve třetím ročníku umožňujeme praxi v provozovnách.

I pejsek s kočičkou ten dort nakonec upekli.
Ty však můžeš být opravdovou cukrářskou špičkou.

Ideálním předpokladem k tomu, aby tomu tak vážně bylo, je studium tříletého oboru cukrář, který u nás patří k jednomu z nejoblíbenějších. Na konci studia získáte výuční list. Cukrařinu máme zaměřenou na získávání odbornosti pro zpracování základních surovin a na estetické ztvárnění cukrářských výrobků. Co si povíme v teorii, to si můžete záhy vyzkoušet během odborné praxe. Nejprve se budete učit ve školních cukrářských dílnách, ve třetím ročníku docházíte na praxe do cukrářských provozoven našich smluvních partnerů. Jako studenti – cukráři získáváte cenné praktické zkušenosti také při přípravě vlastního cukroví a zákusků na rauty a svatby. A co víc! Pečete běžně i pro veřejnost, která si vaše podařené výrobky může zakoupit v naší třešťské cukrárně. A sladká tečka na závěr? Jezdíme na cukrářské soutěže a vracíme se s krásnými úspěchy a hromadou zkušeností. Navíc za produktivní práci nabízíme finanční odměnu.

O něco méně obsáhlý je pak tříletý obor cukrářské práce, který otevíráme především pro dívky a chlapce se speciálními vzdělávacími potřebami. Na studenty neklademe tolik studijních nároků na teorii, v rámci oboru se například neučí cizí jazyk. Praxi zajišťujeme v našich školních cukrářských dílnách. Také u tohoto oboru můžete získat za produktivní práci finanční odměnu. Úspěšní studenti získají výuční list.

Obory kuchařské práce a cukrářská výroba (obdoba oboru cukrářské práce) je možné studovat také na pracovišti v Černovicích, více na www.uciliste-cernovice.cz.

Denní nástavbové studium

Každý, kdo získá výuční list, může pokračovat v dalším studiu. Pro zájemce otevíráme denní nástavbové studium. Čekají vás dva roky zaměřené na ekonomiku, účetnictví i základy marketingu. V rámci studia se také naučíte psát a pracovat na počítači. Toto dohromady směřuje k úspěšnému složení maturity.

10 důvodů, proč si vybrat studium u nás

Historie a tradice Příjemné ubytování
Poctivé řemeslo Vlastní stravovací servis
Dobré jméno u zaměstnavatelů Sportoviště
Intenzivní praxe během studia Všestranné vyžití a akce
Soutěže, výstavy, veletrhy Studium ve městě, a přitom v zeleni