ŘEZNICKÉ A UZENÁŘSKÉ OBORY

 

 

Vyučení řezníci a uzenáři se o práci bát nemusí

Řeznicko-uzenářské obory mají u nás v Třešti opravdu letitou tradici. Jestli uvažujete, že chcete svoji budoucnost spojit právě s tímto řemeslem, SOŠ a SOU v Třešti by pro vás mělo být jasnou volbou.

Pojďme si představit náplň tříletého učebního oboru řezník-uzenář, na který se už dlouhé roky hlásí zájemci především z řad chlapců. Určitě vás bude zajímat, že v rámci studia můžete získat takzvané prospěchové stipendium. Je to díky Kosteleckým uzeninám, které studenty tohoto oboru výrazně podporují. Nejen tím, že v masokombinátu vykonávají odbornou praxi během učení, ale nabízejí jim tu také učňovský stipendijní program.

Chodit do školy, a přitom si zajímavě přivydělat?
Tak to je možné zrovna u nás. V rámci odborných praxí v Kosteleckých uzeninách mohou studenti pobírat odměnu za produktivní práci.

Máte svůj oblíbený salám?
Brzy budete vědět, jak na něj.

Ale nyní zpátky k učení. Během tří let, resp. studia tohoto oboru, se naučíte připravovat různé druhy masa k prodeji i spotřebě. Zvládnete přípravu masových směsí a uzenářských výrobků. Budete mít naprosto komplexní přehled o tom, jak funguje zpracování masa od jatečního zpracování až po prodejní pulty. V rámci odborného výcviku vám bude svěřena řada odborných řeznických činností, naučíte se vyrábět různé masité a uzenářské speciality. Jak se dělají všechny ty dobré trvanlivé salámy? Tak i na to budete znát odpověď. Když půjdete k nám.

Ještě nekončíme…

Naše odborné učiliště je otevřeno také chlapcům a dívkám se speciálními vzdělávacími potřebami. Hlavně pro ně máme v nabídce tříletý obor řeznické a uzenářské práce. Teorie zde není tak intenzivní, v rámci oboru se neučí například cizí jazyk. Zato budete rozvíjet dovednosti, které jsou potřebné v jatečním procesu, při bourání masa, opracování zvířat apod. I tento obor je „prošpikován“ praxí po celou dobu studia.

Kam po škole?

Absolventi řeznicko-uzenářských oborů od nás odcházejí nejen s výučním listem, ale také se zkušenostmi, které mohou prakticky okamžitě uplatnit v reálném provozu. Většina studentů zakotví právě v Kosteleckých uzeninách. Z mnohých jsou úspěšní soukromníci.

Denní nástavbové studium

Každý, kdo získá výuční list, může pokračovat v dalším studiu. Pro zájemce otevíráme denní nástavbové studium. Čekají vás dva roky zaměřené na ekonomiku, účetnictví i základy marketingu. V rámci studia se také naučíte psát a pracovat na počítači. Toto dohromady směřuje k úspěšnému složení maturity.

10 důvodů, proč si vybrat studium u nás

Historie a tradice Příjemné ubytování
Poctivé řemeslo Vlastní stravovací servis
Dobré jméno u zaměstnavatelů Sportoviště
Intenzivní praxe během studia Všestranné vyžití a akce
Soutěže, výstavy, veletrhy Studium ve městě, a přitom v zeleni