ZAHRADNICKÉ OBORY A EKOLOGIE

Kam po základce? Třeba k nám do Třeště!

Je nám to jasné. Vybrat si správnou školu je dnes docela oříšek. Jaké to tam bude a co se tam učí? Pokud vám je blízká příroda, zahrada, floristika nebo životní prostředí, tak to nám teď věnujte chvíli času. V tomto směru má SOŠ a SOU co nabídnout:

Zahrada a květiny, to je moje.

To nás těší. A proto uchazečům, kteří svoji budoucnost vidí jako zahradníci či květináři, můžeme nabídnout maturitní obor zahradnictví – floristika. Během studia se naučíte upravovat a obdělávat půdu, pečovat o rostliny, rozmnožovat je a skladovat. Studium je zaměřeno především na technologii pěstování květin a okrasných dřevin, zeleniny a ovoce. Těšit se můžete na obory jako sadovnictví a krajinářství, kde se dozvíte o zásadách kompozice. Nechybí ani aranžování a tematická floristika. Během studia budete pracovat se zahradnickou technikou, naučíte se řídit traktor i automobil. Celé studium provází intenzivní praxe. Studenti se mohou zaměřit na květinářství a floristiku, projektování zahrad a veřejné zeleně. Studium je čtyřleté, zakončeno maturitou.

Pokud máte zájem o kratší a méně intenzivní studium, nabízíme vám tříletý obor zahradník – florista zakončený výučním listem s Europassem. Vybrat si přitom můžete, zda se chcete věnovat floristice, projektování zahrad nebo veřejné zeleně. Během studia se naučíte všechna odvětví zahradnické činnosti a také práci s okrasnými dřevinami a se zelení celkově. Tento obor je také o umění aranžovat, vytvářet a ladit dekorace. Ruku na srdce, kdo tomu dnes opravdu rozumí?

Pro každého máme něco!

Pro studenty se speciálními vzdělávacími potřebami otevíráme také tříletý obor zahradnické práce, který není ochuzen o odbornou praxi, nicméně na žáky máme nižší nároky na teoretickou výuku a nevyučujeme například cizí jazyk. Absolvent tohoto oboru získá výuční list s Europassem.

„Jsme vidět na květinových beneficích i prodejních výstavách. O naše výtvory je zájem. Jsme rádi.“

Maturita z ekologie? Proč by ne…

Třeba vás na naší škole zaujme maturitní obor ekologie a životní prostředí. Je zaměřen na ekologii, tvorbu a obnovu krajiny, právní přípravu i ekonomii, a to vše v návaznosti na komunikační a informační strategie. Naučíte se například posuzovat stav životního prostředí, odebírat vzorky, vyhodnocovat analýzy aj. Jaký vliv na ekologii má člověk? I tomu se věnuje tento maturitní obor. V praxi se můžete uplatnit jako odborný referent ve veřejné sféře zabývající se životním prostředím, dále také v lesnictví a zemědělství. Získané znalosti se vám mohou hodit do laboratoří a hygienických stanic. Jednou vás najdeme třeba v meteorologii nebo ve vodohospodářské profesi.

Studenti všech těchto oborů mají možnost během studia získat za produktivní práci finanční odměnu.

Denní nástavbové studium

Každý, kdo získá výuční list, může pokračovat v dalším studiu. Pro zájemce otevíráme denní nástavbové studium. Čekají vás dva roky zaměřené na ekonomiku, účetnictví i základy marketingu. Toto všechno směřuje k úspěšnému složení maturitní zkoušky.

10 důvodů, proč si vybrat studium u nás

Historie a tradice Příjemné ubytování
Poctivé řemeslo Vlastní stravovací servis
Dobré jméno u zaměstnavatelů Sportoviště
Intenzivní praxe během studia Všestranné vyžití a akce
Soutěže, výstavy, veletrhy Studium ve městě, a přitom v zeleni